Rezy z vianočných koláčikov

emko ~ 15. december 2023 - 2:49

Nepodarili sa vám všetky vianočné koláčiky? Alebo vám poostávali? Buďto sú polámané, alebo ich jednoducho už nikto nevládze zjesť. Tie lepšie zamrazujem a postupne vyťahujeme a tie ostatné spracujem na ďalší koláč tak, ako dnes v tomto recepte.
Pri tomto recepte môžete improvizovať. Ja som použila medovníčky, pusinky, polámané vanilkové podkovičky, pár kúskov snehových stromčekov a zdeformované kávové zrná.
Ide hlavne o to, aby ste mali aspoň misu pomletých, alebo rozmixovaných koláčikov.
Kreativite sa medze nekladú...
Poliať vrch rezov môžete horkou čokoládou, alebo punčovou či citrónovou polevou.

Suroviny
Korpusy:
 
 
4
ks
+ punčovina
 
 
Sezóna

Pripravíme si dva tenké korpusy. Žĺtky vyšľaháme v jednej miske s polovicou cukru a bielky v druhej miske s druhou polovicou. Do vyšľahaných žĺtkov pridáme sneh a postupne po lyžici primiešavame múku. Podľa veľkosti plytkého plechu vystrihneme dva papiere na pečenie a cesto rozdelené na dve časti na každý papier rozotrieme, nie však celkom ku krajom. Papiere s cestom po jednom pretiahneme zo stola na plech a pečieme v horúcej rúre na 200 stupňov asi 7 minút. Z vychladnutých korpusov stiahneme papier a necháme ich vychladnúť.

Punčovinu z vianočných koláčikov urobíme z piatich hrnčekov mletých koláčov, jedného hrnčeka ovocného čaju, pol deci rumu a asi deci džemu.
Koláčiky, ktoré nám zostali a nevieme čo s nimi pomelieme alebo rozmixujeme, nie však celkom na strúhanku. Zalejeme ovocným nesladeným čajom, pridáme kyslejší džem a rum. Množstvo doladíme podľa potreby, aby hmota nebola príliš mokrá, ale ani nie suchá. Na jeden korpus preložíme hmotu a zakryjeme druhým korpusom. Naň položíme čistý papier a zaťažíme hrubou knihou. Dáme do chladničky poriadne stuhnúť.

Po stuhnutí odrežeme okraje, rezy potrieme ľubovoľnou polevou a necháme ešte stuhnúť.

Takto pripravené rezy vydržia dlho. Sú šťavnaté, dosť sladké, preto ich nakrájame na menšie kúsky. Týmto spôsobom môžeme využiť aj rôzne zbytky korpusov a iných okrajkov z pečenia. Keď nemá kto okrajky pojesť, postupne ich zamrazíme a potom naraz vytiahneme a urobíme takéto rumové rezy.

Nakrájame na menšie kúsky a super šťavnaté rezy k nedeľnej kávičke sú na stole...

Komentáre

Klaudia968 ~ 4. január 2015 - 7:58

Táni, všetko dobré v novom roku, veľa šťastia, zdravia a lásky ti prajem. Ty myslíš na všetko, super nápad, u nás trochu zostalo tak vyskúšam.

0

elysa ~ 6. január 2014 - 4:10

Vyzerajú krásne... Ja som moje zbytky použila do Punčových gulí, recept na ne som opísala v Tvojom blogu Predvianočný zhon- nahradila som nimi mleté piškóty :)...

0

Žirafka ~ 5. január 2014 - 5:34

Moc bezva nápad, hned bych vyzkoušela,ale právě dnes jsem dala na stůl pár posledních kousků cukroví,takže už řezy nemám z čeho vyrobit :-) Snad,že bych příští rok schválně upekla všeho více a doufala,že zbyde :-)

0
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj