Maminkine mesiačiky

emko ~ 16. apríl 2021 - 6:31

Tieto mesiačiky sú nenápadne jednoduché, ale neuveriteľne dobré! Vždy majú obrovský úspech. Piekla ich moja maminka a jej maminka, tak som veľmi rada, že sa recept nezabudol. Vyskúšajte, neobanujete. Tento jednoduchý čokoládový zákusok s chrumkavou citrónovou polevou zachutí každému :)

Suroviny
Cesto:
 
 
250
g
250
g
6
ks
Poleva:
 
 
2
PL
Sezóna

Žĺtky s cukrom a maslom vyšľaháme do peny. Primiešame rozpustenú čokoládu a ďalej šľaháme.

Primiešame vyšľahaný tuhý sneh a opatrne vmiešame múku s kypriacim práškom. Nalejeme na vymastený a múkou vysypaný plech a pečieme vo vyhriatej rúre na 180 stupňov asi 1/2 hodiny.

Medzitým si vymiešame polevu, ak je príliš hustá, pridáme po lyžiciach vodu. Horúci koláč polejeme polevou a necháme vychladnúť.

Kolieskom vykrajujeme mesiačiky. Výhodou je, že z mesiačikov nie je žiaden odpad. A keby aj bol, tak to vôbec nevadí, lebo okraje sú najlepšie :)

Dobrú chuť...

Komentáre

maťa ~ 13. október 2015 - 5:46

hneď som si spomenula na svoju babičku...ďakujem a idem si upiecť,určite to nespravím ako babička,ale budem aspoň duchom pri nej..:-)krásny deň prajem

1

kimlo ~ 10. apríl 2014 - 4:37

Presne takéto robievala aj moja mamka, pri každej slavnostnejšej príležitosti.. rumové měsíčky mi velmi chutili...

0

Huhulienka ~ 22. november 2013 - 3:50

Úžasné ... rovnaké robievala aj moja babka a mamka. Akurát včera som jej vravela,že či to zas neupečieme na sviatky ako "retro" spomienku ... :D

0
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj