Kapustné fliačky na sladko

emko ~ 18. august 2020 - 5:59

Najlepšie kapustné fliačky, alebo po našom "zelové fléčky", robila moja babka. Ja som ich odjakživa milovala, preto ma aj volali "zelová kráľovná" :)

Kapusta v tomto recepte má vďaka karamelu a škorici fantastickú vôňu a krásnu farbu. Kapustné fliačky sa robia aj na slano, ale výborné sú práve takto na sladko, s cukrom a škoricou, jemne štipľavé :) Je to lacné jedlo, ale jeho chuť si zamilujete :)

Cesto pripravíme rovnako ako na ravioli, len ho vyvaľkáme na tenko a nakrájame štvorčeky. Tie obvaríme v osolenej vode, prepláchneme a troška pomastíme. Potom nastrúhame na veľkých slzičkách na strúhadle čerstvú kapustu.

Cukor rozpustíme na karamel a keď zhnedne, prilejeme olej, aby sa karamel nespálil. Pridáme postrúhanú kapustu, osolíme, premiešame, podlejeme vodou a dusíme. Keď je kapusta skoro mäkká, pridáme mleté čierne korenie, škoricu a už odokryté len restujeme, kým sa skoro všetka šťava neodparí. Kapusta má vďaka karamelu a škorici fantastickú vôňu a krásnu farbu. Potom už len primiešame uvarené fliačky, premiešame a podávame.

Komentáre

eri368 ~ 14. november 2014 - 7:42

Mňáááám, toto jedlo robievala moja mamina a ja som sa ho nevedela dojesť! Ďakujem za recept, spravím - aj keby som ho celý mala zjesť sama :o)

0

Zuzi ~ 13. august 2014 - 11:41

:-) Jooj tak na toto si pamätám...dostala som poza uši, lebo som to ako decko nechcela jesť !

0

kamilka ~ 12. august 2014 - 9:49

Moja maminka ich robievala velmi casto. Vdaka za pripomenutie. Je cas aby som ich urobila!

0
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj