Ananásové rezy

emko ~ 3. október 2014 - 7:45

Ananásové rezy sú obľúbený ovocný zákusok. Šťavnatý, krémový, ananasový, mňam :)

Plech 28 x 38 cm
Nakrájate 24 kusov.

Suroviny
Korpus:
 
 
8
ks
2
PL
Krém:
 
 
300
ml
250
g
Ostatné:
 
 
200
g

Bielky vyšľaháme so štipkou soli na hustú penu. V druhej miske vyšľaháme žĺtky s cukrom tiež do peny. Prišľaháme teplú vodu a postupne primiešavame múku s kypriacim práškom a sneh. Cesto vylejeme na papier na plech. Upečieme vo vopred vyhriatej rúre na 180 stupňov a necháme vychladnúť.

Medzitým uvaríme v mlieku zlatý klas s vanilkovým cukrom a tiež necháme poriadne vychladnúť. Zmäknuté maslo vyšľaháme do peny s cukrom a postupne prišľaháme puding. Ananás necháme stiecť od šťavy, prebytočnú šťavu z neho ešte rukou vytlačíme a nasekáme ho na malinké kúsky. Z krému asi jednu tretinu odložíme bokom a do zbytku jemne primiešame nasekaný ananás.

Upečený korpus rozdelíme na polovicu a obe časti prekrojíme. A už len navrstvíme. Na spodok piškótu potrieť džem, dať krém a znovu. Druhý a štvrtý plát ešte trocha poprskáme šťavou z kompótu. Džem používame najlepšie ríbezľový, alebo marhuľový.

Vrch potrieme odloženým krémom a okraje ním ozdobíme. Môžeme aj na vrch dať kúsky ananásu, alebo poprskať čokoládou, bude to efektnejšie. Takto pripravený zákusok rozkrojíme ešte na dva dlhé pásy a nakrájame vždy 12 pekných kusov.

Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj