Paradajková polievka

emko ~ 28. apríl 2020 - 11:28

Výborná a hustá paradajková polievka :)
Nečakajte ale žiadny moderný nádych talianskej a inej svetovej kuchyne. Táto paradajková polievka je úplne obyčajná, naša slovenská. Jemná, sladučká a voní po škorici.
Moja babička mi ju rovno servírovala vo veľkej mise a nastrúhala tam obrovské množstvo syra. Tak som túto polievku mala najradšej. Babička sa vždy smiala, že jem nie polievku so syrom, ale syr s polievkou :)

Na oleji orestujeme cibuľu nakrájanú nadrobno. Pridáme koreniny, paradajkový pretlak, drvené paradajky, premiešame a povaríme asi 15 minút.

Prepasírujeme cez husté sitko, alebo rozmixujeme tyčovým mixérom. Vtedy ale musíme koreniny vybrať.

Pridáme smotanu a krátko prevaríme. Dochutíme soľou a cukrom. Pri podávaní vložíme do polievky syr.

Komentáre

Jancika82 ~ 27. február 2018 - 9:45

Juj, ta to bola fajnota :) ... ja som si dala len so syrom. Môj manžel povedal, že konečne naozajstná paradajková, ako má byť :) - hustá a naozaj paradajková :)

0

emko ~ 28. február 2018 - 8:39

In reply to by Jancika82

To je super :)
Ja som mala isté obdobie, že som veľa varila paradajkovú polievku na "taliansky spôsob", so sušenými rajčinami, bazalkou a oregánom... Ale takáto naša slovenská paradajková, tú len tak niečo neprekoná :)

0

Miriama Trnikova ~ 17. február 2018 - 12:46

mnam vyskusala som už veľa paradajkových polievočiek ale tato je najlepšia chuti nám doma vsetkym robím pravidelne,ďakujem za receptik :-)

0
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj